Żywienie w onkologii

Choroba nowotworowa ma szczególny wpływ na stan odżywienia pacjenta. Problemem jest brak apetytu oraz trudności ze spożywaniem pokarmów. Spowodowane jest to samą chorobą jak i również sposobem jej leczenia (działania niepożądane chemio- i/lub radioterapii). Zespół Medlife dokonuje kompleksowej oceny stanu zdrowia i odżywienia pacjenta na każdym etapie jego walki z nowotworem, proponując optymalne rozwiązania tak aby maksymalnie poprawić komfort życia i wspomóc organizm w walce z chorobą.

Choroby nerwowo-mięśniowe

Jedyna w Polsce kompleksowa opieka nad pacjentami z chorobami nerwowo-mięśniowymi

Oferujemy Państwu fachową ocenę stanu zdrowia i proponujemy spersonalizowane rozwiązania. Badamy wydolność oddechową, siłę mięśni oraz poziom odżywienia i skład ciała wraz z zapotrzebowaniem energetycznym organizmu. Specjaliści z zakresu medycyny, dietetyki i leczenia żywieniowego, gwarantują najwyższą jakość usług. Dietoterapia i żywienie kliniczne stanowi integralną część walki z chorobą, wspomaga proces rehabilitacji i leczenia. Zapobiega niedożywieniu i ma znaczący, pozytywny wpływ na zahamowanie rozwoju choroby.

Opieka nad pacjentami bariatrycznymi

Zabieg bariatryczny, to najkrótsza część terapii. Największa praca, jaką trzeba wykonać aby osiągnąć pożądany efekt, to prawie miesięczne przygotowanie do zabiegu, oraz odpowiednie postępowanie w okresie roku po zabiegu. Medlife zapewnia profesjonalne i bezpieczne prowadzenie pacjenta w okresie przygotowawczym i rekonwalescencji. Prawidłowe przygotowanie w okresie przedoperacyjnym zapewnia zmniejszenie wymiarów żołądka, regulację parametrów biochemicznych i widoczny spadek masy ciała.

Dietoterapia w sporcie

Każdy organizm jest inny. Dyscypliny sportu różnią się między sobą. Każdy sportowiec oczekuje innych efektów. Jedni dążą do perfekcyjnej rzeźby, inni ćwiczą wytrzymałość, niektórzy chcą po prostu zrzucić parę kilogramów. Są też tacy, którzy pragną tego wszystkiego na raz. Dlatego nie można na ślepo korzystać z gotowych recept. Medlife bierze pod uwagę te wszystkie czynniki. Tak więc każdy pacjent, dostaje rozwiązanie „szyte na miarę”. Cały proces zaczyna się od szczegółowej oceny stanu zdrowia, który jest sukcesywnie weryfikowany w trakcie programu. Popularne odżywki mogą narazić sportowca na niekorzystny wynik kontroli antydopingowej. Rozwiązania stosowane przez Medlife są pod tym względem zupełnie bezpieczne.

 

Skuteczne odchudzanie

Istnieje wiele „cudownych diet”, po których nawet można osiągnąć wymarzoną sylwetkę. Jednak prawdziwym sukcesem jest trwała redukcja masy ciała bez efektu jojo. Po specjalistycznych konsultacjach lekarskich, dietetycznych i psychologicznych Medlife tworzy szczegółowy i bezpieczny dla zdrowia indywidualny program dla każdego pacjenta. W trakcie trwania programu pacjent jest pod stałą kontrolą całego zespołu.

 

Usługi dla gabinetów dietetycznych

Medlife świadczy usługi konsultacji medycznych dla gabinetów dietetycznych. Dokonuje kompleksowej oceny stanu zdrowia i pomaga prowadzić pacjentów ze złożonymi problemami zdrowotnymi. Zespół lekarzy i psychologów Medlife jest nastawiony na współpracę z dietetykami aby optymalizować ich pracę nad pacjentem.